ABC wynajmu samochodów część II

ABC wynajmu samochodów część II

Jak wynająć samochód? Dodatkowe wyposażenie W momencie, gdy wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje dość często decydujemy się na wynajem samochodu. Warto się wtedy zastanowić także nad tym jakie dodatkowe wyposażenie może się okazać przydatne. Wszystkie wypożyczalnie maja do zaproponowania różnorakie dodatki, które w trakcie podróży mogą się przydać. Takie elementy jak foteliki, podkładki dla dziecka, nawigacja GPS, telefon czy wi-fi to wszystko obecnie oferowane jest przez wypożyczalnie. Trzeba zauważyć, że większość firm, które zajmują się takimi usługami stara się obecnie dążyć do tego, by odpowiedzieć na potrzeby różnych klientów. I tak właśnie okazuje się, że rynek ma nam wiele do zaoferowania a każdy klient będzie mógł wybrać takie akcesoria, które jemu będą najbardziej potrzebne. Uważaj na ukryte koszty Musimy zawsze pamiętać o pojęciu ukrytych kosztów, które funkcjonuje praktycznie w każdej branży. Warto wiedzieć jak się przed takimi kosztami zabezpieczyć.

Najczęściej stosowane przez wypożyczalnie to: 1) Kwota końcowa wynajmu – trzeba oczywiście sprawdzić jak wygląda kwota wynajmu oraz czy zaliczony jest do tej kwoty podatek VAT. Raczej kwota jest tak podawana przez wypożyczalnie, ale zawsze warto to sprawdzać. 2) Opłaty przygotowawcze – to opłaty, które związane są z przygotowywaniem samochodu i dotyczą mycia, tankowania czy uzupełnianie płynów. Takie opłaty liczone są w większości wypożyczalni i jest to kwota w graniach kilkudziesięciu złotych. 3) Limit kilometrów – większość firm wypożycza samochody bez limitów kilometrów. Okazuje się jednak, że są wyjątki i dlatego warto sprawdzić czy można bez obaw o liczbę kilometrów się takim pojazdem poruszać. 4) Mycie samochodu – każda wypożyczalnia powinna dawać klientom do usług czyste auto. Czasami jednak zdarza się, żę pobierane są dodatkowe opłaty za mycie auta i warto sprawdzić w regulaminie czy będziemy obciążeni, gdy auto nie będzie czyste. 5) Udział własny w szkodzie komunikacyjnej – stłuczka może się pojawić zawsze. Jeśli będzie z naszej winy musimy się liczyć z tym, że możemy ponieść koszty.

Oczywiście auto posiada AC, ale najczęściej firmy stosują technikę związaną z udziałem własnym. Trzeba to sprawdzić, ponieważ w ten sposób firmy starają się wyciągać od ludzi pieniądze i realizować potrzebne sobie naprawy. Ubezpieczenie samochodu Wypożyczone samochody mają oczywiście kompletny pakiet ubezpieczeń. Jednak nie możemy się czuć całkowicie bezkarnie, jeśli coś się wydarzy. Czasami jak już wspominaliśmy w grę może wchodzić kwestia udziału własnego w szkodzie. Jeśli chcemy się przed tym ochronić to na pewno można w większości firm sobie to zapewnić wprowadzając dodatkową opłatę w niewielkiej wysokości za każdą dobę wynajmu. To wygodne rozwiązanie, które sprawić, że nie będziemy musieli się obawiać, że na drodze coś się wydarzy i będzie to obciążało nas finansowo.