Czy w Krakowie można wynająć samochód?

Czy w Krakowie można wynająć samochód?

Gdzie wynająć samochód w Krakowie? Oczywiście i nie ma z tym żadnego problemu. Lista firm, które oferują wynajem auta jest naprawdę długa. Najczęściej możemy także sami wybrać, gdzie auto będzie podstawione. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami w sieci i wybrać taką, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Ceny Oferty wynajmu aut są zróżnicowane. Koszty mogą się wahać nawet od 60 do około 300 złotych za dobę i zależą od klasy auta. Na pewno koszt dobowy będzie coraz mniejszy w zależności od tego na ile dni auto będziemy chcieli wynająć. Jeśli chcemy je wypożyczyć musimy przedstawić dowód osobisty a także ważne prawo jazdy. Najczęściej trzeba również wnieść depozyt w wysokości około 1000 złotych, ale to również zależne od klasy auta.

Parkowanie w Krakowie – utrapienie kierowców Kraków starając się zadbać o to, by nie dochodziło do blokowania starych zabytkowych dzielnic zdecydował się wprowadzić pewne ograniczenia, gdy chodzi o poruszanie się po tych dzielnicach. Do ścisłego centrum będzie można się dostać jedynie jeśli posiada się specjalne pozwolenie władz. Tam również mamy ograniczenie do 20 km na godzinę. Czuwa nad tym specjalnie przygotowany system, dlatego nie ma co oczekiwać, że uda się nam uciec przed tymi wymaganiami przepisów. W strefie znajduje się dodatkowo taki obszar, który jest wyłączony i dopuszcza jedynie ruch rowerowy oraz pieszy.

Kolejna część to miejsca, gdzie można się dostać wyłącznie w godzinach 10 -18 i nie można tam wjeżdżać na dłużej niż na dwie godziny. Strefy płatnego parkowania Parkowanie w Krakowie jest objęte opłatami. Oczywiście te opłaty dotyczą jedynie okresu w ciągu tygodnia i w godzinach 10-20, dlatego w nocy oraz w ciągu weekendu można parkować bez wnoszenia opłat. Wydaje się więc, że wypożyczenie samochody będzie na pewno wygodne, ale trzeba liczyć się z tym, że w samym Krakowie napotkamy różne ograniczenia przygotowane przez władze, które chcą chronić zabytkową część miasta.